• Paikuse valla karikavõitja selgunud!

    01. aprillil sai lõpplahenduse Paikuse valla karikavõistluste hooaeg  2016/2017 korvpallis, kus toimusid tõsised korvpallilahingud rändkarika nimel. Päeva viimase mängu, kus kohtusid omavahel kogenud ja pikka aega kokkumänginud AK Spartak ning teist hooaega  koos palliv BC Paikuse Lokomotiiv, võitis esimesena mainitud koosseis seisuga 78:66. Selle võiduga jäädvustasid nad oma koha rändkarikal BC Lietuva ja Kõwa kõrval. Kolmanda – neljanda koha mängus tuli võitjana välja võistkond Reldor võistkonna Kõwa vastu seisuga 61:52.

    Kokku osales karikavõistlustel 10 võistkonda. Käesolev hooaeg oli turniirile  juba kolmas ning võib öelda, et see on leidnud oma koha huviliste seas. 2014.a. sügisest, mil avati Paikusel uus Paikuse Spordi-ja Tervisekeskus, korraldatakse iga-aastaselt sealsamas Paikuse valla karikavõistlusi korvpallis. Turniiri eesmärgiks on Pärnumaal korvpalli edendamine, mille sihtgrupiks on harrastuskorvpallurid. Siiani on mängud toimunud sügis-kevadisel hooajal pühapäeviti. Lõppenud hooaeg sai alguse juba novembrist 2016, mis seekord peeti kaheringilisena. Kokku toimus turniiril 70 mängu.
    Kolm aastat tagasi alustatud tuniirile üritavad pidevalt anda juurde lisandväärtus korraldajad Tarmo Tõnismann ja Paikuse Spordikeskus. Nii on hooaja algusest loodud spetsiaalne koduleht, mis kajastab olulist informatsiooni võimalikult operatiivselt. Kavas oli igale mängule tagada kaks kohtunikku, mis tähendas seda, et sügisel sai korraldatud ka kohtunike põua leevendamiseks korvpallkohtunike koolitus Aare Halliko juhendamisel. Selle koolituse tulemusel said mitmed huvilised võimaluse vilistada mänge koos kogenud kohtunikega ning võib öelda, et selle projekti tulemusel nii mõnigi soovib süvenenumalt seda tööd teha. Hooajale aitasid kaasa ka Spalding, Matogard, Auhinnapood ja Paikuse Vallavalitsus. Kindlasti võetakse plaaniks ka tuleval hooajal seda traditsiooni jätkata ning võimalusel midagi uut endaga kaasa tuua. Mida täpsemalt, see selgub peale kokkuvõtete tegemist ja uue hooaja planeerimist. Kes soovib juba toimunud mängude kohta rohkem infot ning olla kursis toimuvaga, siis seda leiab www.paikusekorvpall.com.  Oleme saanud oma tegemistega ka Pärnu Postimehe digilehte, mis on näha siit
    AKSpartakKV1koht 2017Lokomotiiv2017KV2koht
    Pildid: võistkondade erakogu. Pildil AK Spartak 1. koht ja BC Paikuse Lokomotiiv 2.koht